Zaznacz stronę

Ekogroszek Wesoła

utworzone przez | mar 15, 2020 | ekogroszki polskie | 0 komentarzy

Pochodzenie

Ekogroszek Wesoła to opał wyprodukowany na bazie polskiego węgla brunatnego, pochodzącego z Kopalni Węgla Kamiennego „Wesoła” w Mysłowicach. Węgiel, aby uzyskać parametry właściwe dla ekogroszku, był kruszony, przesiewany i wielokrotnie płukany. Dzięki takiemu działaniu producent uzyskał dobrej jakości, wydajny opał o regularnej frakcji 5-25 mm. Co do pochodzenia Ekogroszku Wesoła możemy nie mieć żadnych wątpliwości. Kopalnia z Mysłowic dostarcza wysokiej jakości węgiel typu 32.1, czyli węgiel gazowo-płomienny, jeden z najczęściej wybieranych typów węgla w Polsce.

Parametry

Parametry ekogroszku z KWK Wesoła są bardzo korzystne. Jego główną zaletą jest wysoka kaloryczność, która wynosi od 27 do nawet 29 MJ/kg. Taki wynik gwarantuje nam uzyskanie wysokiej temperatury w domu przy użyciu niewielkiej ilości opału. Pozostałe, również ważne dla ekogroszku parametry mieszczą się w normie. W przypadku zawartości siarki, wynik nie powinien przekroczyć 1%, Ekogroszek „wesoła” cechuje się wynikiem od 0,4 do 0,8% zawartości siarki. Wymogi spełnia również pod kątem ilość popiołu, która wynosi od 3% do 8%, czyli poniżej 10%, górnej granicy popiołu dla dobrego opału. Ekogroszek Wesoła jest wyprodukowany z węgla typu 32.1, charakteryzuje się on niską spiekalnością. Dla Ekogroszku Wesoła wynosi ona maksymalnie 10 RI. Niska spiekalność jest bardzo ważna dla wydajności węgla, ale również dla naszego kotła, ponieważ regularnie tworzące się w dużej ilości spieki mogą go trwale uszkodzić.

Opinie

Ekogroszek Wesoła cieszy się sporą popularnością i przychylnością klientów dzięki swoim parametrom. Kluczową funkcję pełni tutaj naprawdę wysoka kaloryczność, która dla użytkowników jest niezwykle istotna. Niezależna opinia innych osób bywa naprawdę pomocna podczas wyboru odpowiedniego paliwa, warto jednak pamiętać, że niezwykle ważne jest to, jakiego kotła używamy.

Cena

Cena ekogroszku Wesoła na stronie wegiel24.info to 880 zł za tonę w przypadku węgla workowanego i 820 zł za tonę towaru zakupionego luzem. Kwota jest bardzo umiarkowana w porównaniu do innych węgli z tej kategorii. Trzeba liczyć się z tym, że tuż przed sezonem cena węgla może być wyższa. Jednak proporcjonalnie rosną wtedy ceny u wszystkich producentów paliw stałych.

Dostawa

Firma Węglobud oferuje swoim klientom dowóz węgla na terenie całej Polski. Dostawa jest płatna, jednak jej cena jest bardzo przystępna. W granicach śląska koszt dostawy to 2 zł za km przy zakupie do 4 ton oraz 4 zł za km powyżej tej ilości. W odleglejsze rejony koszt dostawy to 200 zł za każdą tonę zakupionego towaru.