Zaznacz stronę

Ekogroszek Skarbek

utworzone przez | mar 15, 2020 | ekogroszki polskie | 0 komentarzy

Pochodzenie

Ekogroszek Skarbek, to opał wyprodukowany z węgla kamiennego typu 32, pozyskiwanego z polskich kopalń. Typ 32 to jeden z najczęściej wybieranych typów węgla kamiennego, ponieważ nadaje się do większości rodzajów kotłów. Posiada także wiele pozytywnych cech jak mała ilość substancji lotnych czy silnie świecący płomień i mała podatność na powstawanie spieków.

Parametry

Ekogroszek Skarbek spełnia wszystkie wymogi, które musi spełnić ekogroszek, aby uzyskać certyfikat jakości. Taki certyfikat daje kupcowi gwarancję, że producent nie nadużywa nazwy ekogroszek w celach marketingowych, i nie oferuje nam słabej jakości paliwa. Ekogroszek Skarbek charakteryzuje się frakcją 5-25 mm, dzięki czemu sprawdzi się w nowoczesnych kotłach retortowych z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym. Z pewnością ogromną zaletą Skarbka jest kaloryczność, innymi słowy wartość opałowa, która sięga 27-29 MJ/kg. Kaloryczność świadczy o tym, ile ciepła uzyskamy ze spalania danego opału, dlatego im wyższa, tym lepiej. Równie ważne właściwości dla opału to zawartość popiołu i siarki, które dla ekogroszku Skarbek wynoszą kolejno 3-8% i 0,4-0,8%, czyli mieszczą się w dolnej granicy tolerancji, dzięki czemu Ekogroszek Skarbek możemy zakwalifikować jako opał dobrej jakości. Niemniej istotnym parametrem co powyższe jest spiekalność. Typ 32 charakteryzuje się niską spiekalnością, a dla ekogroszku Skarbek wynosi ona RI ≤ 10, to naprawdę dobry wynik.

Opinie

Dzięki dobrej jakości i dostępności Ekogroszek Skarbek cieszy się sporą popularnością w kraju i za granicą. Użytkownicy chwalą sobie wydajność, brak powstawania spieków oraz małą ilość popiołu.

Cena

Cena na stronie producenta wynosi 850 zł/tonę, co w porównaniu do innych opałów, o podobnych parametrach jest ceną naprawdę konkurencyjną. Nic dziwnego, że klienci go docenili.

Dostawa

Ekogroszek Skarbek dostarczany jest do klienta w perforowanych workach, po 25 kg każdy. Są one układane na paletach, po 40 sztuk. Opał dostarczany jest w samochodach dostawczych bez HDS do 4 ton lub samochodami ciężarowymi do 8 ton. Na terenie śląska dostawa kosztuje 2 zł za kilometr dla zamówienia do 4 ton i 4 zł za km dla zamówień do 8 ton. Natomiast w dalsze rejony Polski dostawa kosztuje 200 zł brutto za tonę. Na stronie firmy Węglobud mogą Państwo skorzystać z kalkulatora, który analizując ilość zamówionego towaru, szacunkową odległość oraz szacunkowy koszt dostawy obliczy dla Państwa szacunkowy, całkowity koszt dostawy.