Zaznacz stronę

Ekogroszek Retopal

Pochodzenie

KWK Piast to kopalnia należąca do PGG S.A. i właśnie z niej pochodzi wysoko gatunkowy węgiel typ 31.2, z którego został wyprodukowany Ekogroszek Retopal. Ekogroszek ten, poprzez kruszenie, przesiewanie i płukanie uzyskał doskonałe właściwości i regularne uziarnienie, dzięki czemu klienci mogą mieć pewność co do jego jakości. Dodatkowo Retopal posiada certyfikat, który potwierdza jego dobre parametry.

Parametry

Ekogroszek Retopal, wyprodukowany z węgla typu 31,2 ma niski wskaźnik spiekalności (RI≤ 5), dzięki czemu jest on bardziej wydajny i bezpieczniejszy dla naszego kotła. Jest to ważne głównie przy użyciu nowoczesnych kotłów z automatycznym podajnikiem. Równie ważna jest granulacja, mieszcząca się w przedziale 5-25 mm. Oprócz tych właściwości, dla klientów na pierwszym miejscu jest głównie kaloryczność. Dla Ekogroszku Retopal wynosi ona 24-25 MJ/kg, wynik ten jest wystarczający, aby produkt spełniał wymogi narzucone ekogroszkom. Ponadto istotna ze względu na wydajność i komfort użytkowania jest zawartość siarki (0,6-0,9%) i zawartość popiołu (5-10%).

Opinie

W sieci mogą Państwo znaleźć sporo opinii dotyczących węgla z KWK Piast, w tym również ekogroszku. Ten dobrej jakości opał jest w wyjątkowo korzystnej cenie, dlatego klienci często pozytywnie oceniają jakość węgla w stosunku do jego ceny. Przed zakupem, warto zapoznać się z niezależną opinią oraz wybrać produkt odpowiedni dla naszego kotła.

Cena

Nasz workowany ekogroszek wyróżnia się konkurencyjną ceną i wysoką jakością. Dzięki pakowaniu w worki, zapewniamy Ci łatwość w przechowywaniu, bezpieczeństwo przed wietrzeniem oraz wygodę podczas rozpalania ognia. Wybierz nasz produkt i ciesz się efektywnym ogrzewaniem bez przeciążenia budżetu.