Zaznacz stronę

Ekogroszek PZP

Pochodzenie

Ekogroszek PZP to polski węgiel poddany obróbce mechanicznej, w wyniku której uzyskano groszek o regularnej wielkości od 5 do 25 mm. Węgiel użyty do produkcji ekogroszku został wydobyty z kopalni PGG S.A. oraz z POLSKICH ZAKŁADÓW PRZERÓBKI WĘGLA. Jest to dobrej jakości paliwo, które za sprawą pożądanych parametrów, na naszym rodzimym rynku od wielu już lat cieszy się popularnością.

Parametry

Wspomniane już parametry, to właściwości, które musi posiadać dany opał, aby producent mógł nazwać go ekogroszkiem. Głównymi parametrami, które łatwo znaleźć na stronie firmy Węglobud to kaloryczność węgla, zawartość siarki i popiołu, spiekalność oraz rozmiar uziarnienia. Każdy z nich, musi mieścić się w narzuconych normach. Dzięki temu opał jest ekologiczny i nadaje się do nowoczesnych kotłów z automatycznym podajnikiem ślimakowym lub tłokowym. Oczywiście ekogroszek PZP spełnia wszystkie wymogi. Jego kaloryczność to 25-26 MJ/kg. Z kolei zawartość siarki to jedynie 0,3-0,6% a popiołu 4-6%. Spiekalność dla ekogroszku PZP ma doskonały wynik, nie przekracza ona wartości RI = 5. Większość dostępnych na rynku groszków charakteryzuje się wielkością od 5 do 25 mm. Tak jest również w przypadku ekogroszku PZP.

Opinie

Czarny ekogroszek grono zadowolonych klientów. Produkt jest doceniany głównie ze względu na stosunek ceny do jakości. Opał spełnia wszystkie wymagania stawiane wobec ekogroszków, a ponadto ma korzystną cenę. Te zalety sprawiły, że coraz więcej osób decyduje się na wypróbowanie Ekogroszku PZP.

Cena

Oferujemy workowany ekogroszek w atrakcyjnej cenie, która zapewnia znaczną oszczędność w porównaniu do innych dostępnych opcji. Wybierając nasz opał, zyskujesz nie tylko korzystną cenę, ale także wygodę przechowywania i ochronę przed wietrzeniem.