Zaznacz stronę

Ekogroszek PZP

utworzone przez | mar 15, 2020 | ekogroszki polskie | 0 komentarzy

Pochodzenie

Ekogroszek PZP to polski węgiel poddany obróbce mechanicznej, w wyniku której uzyskano groszek o regularnej wielkości od 5 do 25 mm. Węgiel użyty do produkcji ekogroszku został wydobyty z kopalni PGG S.A. oraz z POLSKICH ZAKŁADÓW PRZERÓBKI WĘGLA. Jest to dobrej jakości paliwo, które za sprawą pożądanych parametrów, na naszym rodzimym rynku od wielu już lat cieszy się popularnością.

Parametry

Wspomniane już parametry, to właściwości, które musi posiadać dany opał, aby producent mógł nazwać go ekogroszkiem. Głównymi parametrami, które łatwo znaleźć na stronie firmy Węglobud to kaloryczność węgla, zawartość siarki i popiołu, spiekalność oraz rozmiar uziarnienia. Każdy z nich, musi mieścić się w narzuconych normach. Dzięki temu opał jest ekologiczny i nadaje się do nowoczesnych kotłów z automatycznym podajnikiem ślimakowym lub tłokowym. Oczywiście ekogroszek PZP spełnia wszystkie wymogi. Jego kaloryczność to 25-26 MJ/kg. Z kolei zawartość siarki to jedynie 0,3-0,6% a popiołu 4-6%. Spiekalność dla ekogroszku PZP ma doskonały wynik, nie przekracza ona wartości RI = 5. Większość dostępnych na rynku groszków charakteryzuje się wielkością od 5 do 25 mm. Tak jest również w przypadku ekogroszku PZP.

Opinie

Czarny ekogroszek dostępny wyłącznie na stronie firmy Węglobud stale zyskuje grono zadowolonych klientów, których opinie możemy przeczytać na stronie producenta. Produkt jest doceniany głównie ze względu na stosunek ceny do jakości. Opał spełnia wszystkie wymagania stawiane wobec ekogroszków, a ponadto ma korzystną cenę. Te zalety sprawiły, że coraz więcej osób decyduje się na wypróbowanie Ekogroszku PZP.

Cena

Cena za Ekogroszek PZP to 840 zł. Jest to cena firmy Węglobud, czyli jedynego dystrybutora tego ekogroszku. Ze względu na tak korzystną cenę, wiele osób decyduje się na zakup właśnie tego opału. Klienci, którzy wolą się upewnić, czy dany produkt sprawdzi się w ich kotłach, mogą nabyć jeden, próbny worek opału w cenie 21 zł.

Dostawa

Firma Węglobud oferuje swoim klientom ujednoliconą ofertę dostawy dla węgli. Na Śląsku koszt dostawy pojazdem z wywrotką lub wywrotką z HDS to 2 zł za kilometr przy dostawie do 4 ton i 4 zł za kilometr przy dostawie powyżej tej wagi. Dostawa w dalsze rejony kraju jest droższa i kosztuje 200 zł za każdą tonę produktu. Na stronie firmy mogą Państwo skorzystać z kalkulatora online, który po wpisaniu odpowiednich danych obliczy szacunkowy koszt dostawy do 50 km od składu.