Zaznacz stronę

Ekogroszek Piast-Ziemowit

Pochodzenie

Ziemowit to ekogroszek produkowany z węgla typu 31.2 o bardzo dobrych parametrach. Typ ten charakteryzuje się mocnym płomieniem, sporą ilością substancji lotnych oraz niską spiekalnością. Warto zaznaczyć, że ekogroszek Ziemowit jest produkowany z węgla pochodzącego z polskiej kopalni KWK Piast RII oraz KWK Ziemowit. Aby uzyskać opał o określonej wielkości i parametrach, producent kruszy go, przesiewa i płucze, po czym węgiel pakowany jest w perforowane worki, lub sprzedawany luzem.

Parametry

Przed podjęciem decyzji o zakupie opału, rozsądny konsument powinien sprawdzić jego jakość. Na stronie firmy Węglobud są udostępnione wszystkie dane dotyczące sprzedawanych węgli. Przede wszystkim warto zapoznać się z parametrami, które decydują o wydajności węgla, o tym, czy nadadzą się do naszego kotła oraz, czy węgiel jest wart swojej ceny. Dla Ekogroszku Ziemowit podane parametry wynoszą kolejno: kaloryczność od 25 do 27 MJ/kg (bardzo dobry wynik). Zawartość popiołu to maksymalnie 10%. Zawartość siarki nie przekracza 1%, Spiekalność wynosi maksymalnie RI = 10. Oczywiście istotne, zwłaszcza pod kątem kotła, jest również uziarnienie. Ekogroszek Ziemowit, podobnie jak inne ekogroszki ma wielkość brył węgla od 5 do 25 mm. Takie paliwo doskonale nada się do nowoczesnych kotłów z automatycznym podajnikiem ślimakowym i tłokowym.

Opinie

Klienci docenili Ekogroszek Ziemowit za wysoką kaloryczność, niską zawartość siarki i popiołu oraz niską spiekalność, co w paliwie gwarantuje komfort użytkowania i wydajność. Ponadto, groszek ten ma bardzo korzystną cenę, co dodatkowo podniosło jego popularność.

Cena

Zapewniamy możliwość zakupu workowanego ekogroszku w atrakcyjnej, konkurencyjnej cenie. Nasza oferta cenowa wyróżnia się na tle innych dostępnych opcji na rynku. Wybierając opał workowany, zyskasz wiele korzyści. Jest on bardziej odporny na wietrzenie, co przekłada się na dłuższy okres przechowywania. Ponadto, jego pakowanie w worki ułatwia transport, składowanie i użytkowanie. Dzięki temu, dostarczamy Ci produkt, który nie tylko jest wygodny w użytkowaniu, ale także efektywny podczas procesu spalania. Zachęcamy do skorzystania z naszej konkurencyjnej oferty, która spełni Twoje oczekiwania jakościowe i cenowe.