Zaznacz stronę

Ekogroszek Piast-Ziemowit

utworzone przez | mar 15, 2020 | ekogroszki polskie | 0 komentarzy

Pochodzenie

Ziemowit to ekogroszek produkowany z węgla typu 31.2 o bardzo dobrych parametrach. Typ ten charakteryzuje się mocnym płomieniem, sporą ilością substancji lotnych oraz niską spiekalnością. Warto zaznaczyć, że ekogroszek Ziemowit jest produkowany z węgla pochodzącego z polskiej kopalni KWK Piast RII oraz KWK Ziemowit. Aby uzyskać opał o określonej wielkości i parametrach, producent kruszy go, przesiewa i płucze, po czym węgiel pakowany jest w perforowane worki, lub sprzedawany luzem.

Parametry

Przed podjęciem decyzji o zakupie opału, rozsądny konsument powinien sprawdzić jego jakość. Na stronie firmy Węglobud są udostępnione wszystkie dane dotyczące sprzedawanych węgli. Przede wszystkim warto zapoznać się z parametrami, które decydują o wydajności węgla, o tym, czy nadadzą się do naszego kotła oraz, czy węgiel jest wart swojej ceny. Dla Ekogroszku Ziemowit podane parametry wynoszą kolejno: kaloryczność od 25 do 27 MJ/kg (bardzo dobry wynik). Zawartość popiołu to maksymalnie 10%. Zawartość siarki nie przekracza 1%, Spiekalność wynosi maksymalnie RI = 10. Oczywiście istotne, zwłaszcza pod kątem kotła, jest również uziarnienie. Ekogroszek Ziemowit, podobnie jak inne ekogroszki ma wielkość brył węgla od 5 do 25 mm. Takie paliwo doskonale nada się do nowoczesnych kotłów z automatycznym podajnikiem ślimakowym i tłokowym.

Opinie

Klienci docenili Ekogroszek Ziemowit za wysoką kaloryczność, niską zawartość siarki i popiołu oraz niską spiekalność, co w paliwie gwarantuje komfort użytkowania i wydajność. Ponadto, groszek ten ma bardzo korzystną cenę, co dodatkowo podniosło jego popularność.

Cena

Firma Węglobud oferuje tonę Ekogroszku Ziemowit w cenie około 800 zł za węgiel sprzedawany luzem. Obie są bardzo korzystne, dzięki czemu wiele osób decyduje się właśnie na groszek pochodzący z KWK Piast RII i KWK Ziemowit.