Zaznacz stronę

Ekogroszek Karlik

Pochodzenie

Karlik to ekogroszek wyprodukowany ze „Śląskiego” węgla, który pojawił się w ofercie grupy PGG S.A. dopiero w 2018 roku. Jest to jeden z najpopularniejszych typów węgla: 31.2. Typ płomienny, który charakteryzuje się długim świecącym płomieniem, sporą zawartością substancji lotnych oraz niską zdolnością spiekania. Węgiel, zanim trafił do sprzedaży, został poddany mechanicznej obróbce: kruszeniu, przesiewaniu i płukaniu. Dzięki temu powstał ekogroszek o uziarnieniu 5-25 mm oraz dobrych parametrach spalania.

Parametry

Ekogroszek Karlik, mimo iż na rynku paliw stałych istnieje stosunkowo niedługo, zdążył już zyskać przychylność konsumentów. Dzieje się tak za sprawą parametrów, dzięki którym jest wyjątkowo wydajnym paliwem. Karlik przede wszystkim imponuje kalorycznością w granicach 26-28 MJ/kg. Jest to najczęściej doceniany parametr spalania. Warto jednak pamiętać, że na wydajność wpływa także zawartość siarki, popiołu oraz spiekalność węgla. I te parametry w przypadku Ekogroszku Karlik nie zawodzą. Zawartość siarki to maksymalnie 0,8% a popiołu maksymalnie 9%. Ostatnim wspomnianym parametrem jest spiekalność. Dzięki wykorzystaniu typu 31.2 jest ona niska i wynosi RI≤15. Wszystkie parametry Ekogroszku Karlik spełniają wymogi, dzięki czemu wraz z towarem klienci otrzymują świadectwo jakości paliw stałych. Przy tak ogromnym wyborze, dokument potwierdzający jakość produktu z pewnością jest niezwykle pomocny w momencie dokonania decyzji, czym będziemy ogrzewać dom przez kilka następnych miesięcy.

Opinie

Ekogroszek Karlik cieszy się opinią węgla ekologicznego i wydajnego. Co więcej, biorąc pod uwagę jego konkurencyjną cenę, z pewnością nie powinny nikogo dziwić pozytywne komentarze na forach internetowych. Niezdecydowani klienci, mogą zakupić na stronie www.węgiel24.pl próbkę ekogroszku w postaci jednego 25-kilogramowego worka i sami wyrobić sobie na jego temat opinię.

Cena

Nasza konkurencyjna oferta obejmuje workowany ekogroszek, który spełnia wysokie standardy jakościowe. Bez względu na to, czy potrzebujesz go do domowego kominka czy do większego ogrzewania, nasz produkt dostarczy efektywną i ekonomiczną formę opału.