Zaznacz stronę

Ekogroszek Karlik

utworzone przez | mar 15, 2020 | ekogroszki polskie | 0 komentarzy

Pochodzenie

Karlik to ekogroszek wyprodukowany ze „Śląskiego” węgla, który pojawił się w ofercie grupy PGG S.A. dopiero w 2018 roku. Jest to jeden z najpopularniejszych typów węgla: 31.2. Typ płomienny, który charakteryzuje się długim świecącym płomieniem, sporą zawartością substancji lotnych oraz niską zdolnością spiekania. Węgiel, zanim trafił do sprzedaży, został poddany mechanicznej obróbce: kruszeniu, przesiewaniu i płukaniu. Dzięki temu powstał ekogroszek o uziarnieniu 5-25 mm oraz dobrych parametrach spalania.

Parametry

Ekogroszek Karlik, mimo iż na rynku paliw stałych istnieje stosunkowo niedługo, zdążył już zyskać przychylność konsumentów. Dzieje się tak za sprawą parametrów, dzięki którym jest wyjątkowo wydajnym paliwem. Karlik przede wszystkim imponuje kalorycznością w granicach 26-28 MJ/kg. Jest to najczęściej doceniany parametr spalania. Warto jednak pamiętać, że na wydajność wpływa także zawartość siarki, popiołu oraz spiekalność węgla. I te parametry w przypadku Ekogroszku Karlik nie zawodzą. Zawartość siarki to maksymalnie 0,8% a popiołu maksymalnie 9%. Ostatnim wspomnianym parametrem jest spiekalność. Dzięki wykorzystaniu typu 31.2 jest ona niska i wynosi RI≤15. Wszystkie parametry Ekogroszku Karlik spełniają wymogi, dzięki czemu wraz z towarem klienci otrzymują świadectwo jakości paliw stałych. Przy tak ogromnym wyborze, dokument potwierdzający jakość produktu z pewnością jest niezwykle pomocny w momencie dokonania decyzji, czym będziemy ogrzewać dom przez kilka następnych miesięcy.

Opinie

Ekogroszek Karlik cieszy się opinią węgla ekologicznego i wydajnego. Co więcej, biorąc pod uwagę jego konkurencyjną cenę, z pewnością nie powinny nikogo dziwić pozytywne komentarze na forach internetowych. Niezdecydowani klienci, mogą zakupić na stronie www.węgiel24.pl próbkę ekogroszku w postaci jednego 25-kilogramowego worka i sami wyrobić sobie na jego temat opinię.

Cena

Jednym z powodów popularności Ekogroszku Karlik jest jego konkurencyjna cena. Za tonę workowanego opału zapłacą Państwo jedynie 820 zł, a za towar luzem tylko 760 zł. Jeżeli chcieliby Państwo zamówić próbkę towaru, czyli jeden worek o wadze 25 kg to zapłacą Państwo za niego jedynie 20,5 zł.

Dostawa

Ekogroszek workowany jest dostarczany do klienta na bezzwrotnych paletach, po 40 worków na jednej. Z kolei towar luzem jest wyładowany w całości jak najbliżej wskazanego przez klienta miejsca. Dostawa z firmy Węglobud jest płatna, a jej koszt zależny od ilości zamówionego przez nas towaru oraz odległości od składu. Na Śląsku dostawa kosztuje 2 zł za kilometr dla dostawy do 4 ton i 4 zł za kilometr dla dostawy powyżej 4 ton. W inne części Polski cena wynosi 200 zł za każdą tonę towaru.