Zaznacz stronę

Ekogroszek Bobrek

Pochodzenie

Ekogroszek Bobrek to wysokiej jakości opał wyprodukowany z węgla kamiennego typu 32. Jest to węgiel gazowo-płomienny, który charakteryzuje się sporą zawartością substancji lotnych, jasnym płomieniem oraz małą zdolnością do tworzenia się spieków. Produkt ten pochodzi z Polskiej Grupy Górniczej S.A. pozyskującej węgiel z KWK Bobrek (skąd nazwa produktu).

Parametry

Ekogroszek Bobrek jest idealnym paliwem dla nowoczesnych kotłów przystosowanych do spalania opału o granulacji 5-25 mm. Taka frakcja jest wymagana dla każdego ekogroszoku, ponieważ jest to opał, który musi spełniać warunki narzucone przez producentów nowoczesnych, ekologicznych kotłów IV i V generacji. Poza granulacją ekogroszek Bobrek spełnia również wymogi narzucone wobec pozostałych parametrów węgla. Pierwszym z nich jest wartość opałowa, która wskazuje na to, ile ciepła uzyskamy ze spalania węgla. Dla groszku Bobrek jest to 27-29 MJ/kg, to naprawdę dobry wynik, ponieważ najniższą możliwą kalorycznością dla ekogroszków są 24 MJ/kg.

Oczywiście nie tylko kaloryczność wpływa na jakość opału. Równie istotna jest zawartość siarki, im niższa, tym lepiej dla nas i środowiska. Ilość siarki świadczy o ilości substancji smolistych, które powstaną w wyniku spalania. Zgodnie z informacją producenta ekogroszek Bobrek ma jedynie 0,4%-0,8%. Jest to dobry wynik, żaden ekogroszek nie powinien przekroczyć 1% zawartości siarki. Kolejnym ze składników węgla jest popiół, którego zawartość nie może przekroczyć 10%. W tym przypadku mamy zawartość w granicach 3-8%. Dzięki małej zawartości popiołu opał jest bardziej wydajny, a jego użytkownicy nie muszą zbyt często czyścić popielnika, co z kolei przekłada się na komfort użytkowania. Ostatnim z najważniejszych parametrów jest spiekalność. Jak już wspomniano, ekogroszek Bobrek jest wyprodukowany z węgla typu 32, charakteryzującego się niską spiekalnością. Wynosi ona maksymalnie RI = 10. Wszystkie parametry ekogroszoku Bobrek spełniają zatem wymogi, dzięki czemu klienci mogą mieć pewność, że wybrany przez nich produkt będzie odpowiednim dla nowoczesnych kotłów.

Opinie

Ekogroszek Bobrek cieszy się dobrymi opiniami ze względu na korzystne parametry, dostępność oraz konkurencyjną cenę. Na stronie producenta możemy przeczytać, co o danym ekogroszku myślą klienci. Taka opinia zaczerpnięta z zewnątrz powinna nas upewnić w wyborze odpowiedniego ekogroszku.

Cena

Oferujemy workowany ekogroszek, który nie tylko gwarantuje efektywne i czyste spalanie, ale także jest dostępny w konkurencyjnej cenie. Zapewniamy wygodę przechowywania i ochronę przed warunkami atmosferycznymi, abyś mógł cieszyć się komfortem ogrzewania bez obciążania portfela.